آغاز فاز اجرایی بسیج ملی کنترل فشارخون از فردا در سراسر کشور

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: مرحله اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی بسیج ملی کنترل فشارخون بسیار مطلوب پیش رفته است و از فردا (۱۸ خرداد) فاز اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گزارش تارگت زالو دکتر علیرضا رئیسی در جلسه هماهنگی «بسیج ملی کنترل فشارخون» که با حضور سعید نمکی – وزیر بهداشت و از طریق برقراری ارتباط ویدئویی با رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد،اظهارکرد: راه اندازی بسیج ملی کنترل فشارخون، همدلی و عزم جدی را در تمامی دست اندرکاران نظام سلامت در ستاد و دانشگاه ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه مرحله اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی این بسیج ملی بسیار مطلوب پیش رفته است،گفت: روابط عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم به خوبی عمل کرده‌اند همچنین مشارکت سایر نهادها در استان‌ها نیز تاکنون مطلوب بوده است.

رئیسی با بیان این که از شنبه (۱۸ خرداد) وارد فاز اجرایی این طرح ملی خواهیم شد، اظهارکرد: در دو هفته‌ای که گذشت، مبحث حساس‌سازی، آگاهی‌رسانی، آمادگی، تدوین دستورالعمل‌ها و استانداردها، تدوین شیوه نامه نظارتی و تدوین دستورالعمل اجرایی پیگیری شد.

وی افزود: براساس برآوردها ۴۰ درصد از مردم کشور از بیماری فشار خون خود اطلاعی ندارند و حتی نیمی از افرادی که از فشار خون خود مطلع هستند فشار خون خود را کنترل نمی‌کنند و به دنبال درمان نیستند. به همین دلیل، بسیج ملی کنترل فشار خون آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت، معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان گفت: براساس آمار در کشور حدود ۴۰ میلیون نفر جمعیت بالای ۳۰ سال داریم و چنانچه ۲۰ میلیون نفر از آنان در طرح ملی کنترل فشار خون مورد سنجش قرار گیرند، پیش‌بینی می‌شود حداقل ۲ میلیون نفر بیمار دچار فشار خون را شناسایی شود و حدود یک میلیون نفر از آنان تحت درمان و مراقبت‌های ثانویه فشار خون قرار گیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code