اعتراض رییس جامعه جراحان ایران به پیوند عضو از اعضای محکومین به اعدام

رییس جامعه جراحان در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه، نسبت به پیوند عضو از اعضای محکومین به اعدام، مطابق ماده ۴۷ آئین نامه اجرای احکام کیفری، معترض شد.

به گزارش تارگت زالو، براساس اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور، در متن نامه دکتر فاضل – رییس مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران خطاب به رییس قوه قضاییه آمده است: 

«حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی

رییس محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

ماده ۴۷ آئین نامه اجرای احکام کیفری مبنی بر استفاده از اعضای بدن محکومین به اعدام به هر شکل و با هر پیش‌زمینه‌ای موجب نگرانی و تشویش خاطر گسترده جامعه پزشکی و به ویژه جراحان و پزشکان شریفی شده است که عمری را برای اعتلای پزشکی مملکت و رفع نیازهای مردم مصروف داشته‌اند.

استفاده ازاعضای بدن محکومین به اعدام سابقه بسیار ناخوشایند، مذموم و به شدت نقدپذیر دارد و نه تنها کمک چندانی به نیازمندان نخواهد کرد بلکه آبروی احترام برانگیز پدیده پیوند اعضاء را که با صرف عمر، مجاهدت و فداکاری گروه بزرگی از پزشکان این مملکت کسب شده است به شدت تهدید و زیر سئوال خواهد برد.

اینجانب به عنوان یکی از پایه‌گذاران پیوند اعضاء در ایران پس از انقلاب، ضمن اعتراض شدید اعلام می‌کنم که شخصا هرگز حاضر به استفاده از این شیوه مذموم نخواهم بود و مطمئنم بسیاری از همکاران شریف و بلند آوازه‌ام نیز در چنین احساسی شریک می‌باشند.

خواهشمند است دستور فرمایید درمورد حذف این ماده اقدام سریع و شایسته به عمل آید.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code