اعزام ٢١١ گروه تخصصی حمایت‌های روانی-اجتماعی به مناطق سیل‌زده

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی جزئیات اعزام گروه‌های تخصصی حمایت‌های روانی-اجتماعی در قالب طرح «محب» به مناطق سیل‌زده را تشریح کرد.

مجید رضازاده در گفت‌وگو با تارگت زالو، ضمن تشریح اقدامات سازمان بهزیستی در مناطق سیل‌زده، افزود: تیم‌های تخصصی حمایت‌های روانی-اجتماعی طرح محب در قالب ۶۳۳ روانشناس، روانپزشک و مشاور مددکار اجتماعی با حضور در مناطق سیل‌زده، اقدام‌های عمومی و تخصصی حمایت‌های روانی و اجتماعی را به حادثه‌دیدگان سیل ارائه کردند.

وی با اشاره به این که تیم‌های محب سازمان بهزیستی در مرحله اول اقدام به نیازسنجی عمومی و برآورد خسارت‌های جانی، مالی، بهداشت و اقتصادی، مشکلات روان شناختی و اجتماعی افراد در مناطق سیل‌زده می‌کنند، اظهار کرد: این تیم‌ها با ارائه حمایت‌های اجتماعی میزان تاب‌آوری افراد را افزایش و کودکان و زنان بی‌سرپرست را شناسایی می‌کنند.

رضازاده با اشاره به اعزام ۲۱۱ گروه تخصصی حمایت‌های روانی-اجتماعی در قالب تیم‌های «محب» به مناطق سیل‌زده کشور، افزود: برپایی چادرهای مشاوره در مراکز اقامتی حادثه‌دیدگان و ارائه خدمات روان‌شناختی و مشاوره‌ای از جمله اقدامات تیم‌های محب در مناطق سیل‌زده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code