به زودی روزانه ۴۰ هزار لباس پزشکی تولید می‌کنیم

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: هم‌زمان با اعلام نیاز وزارت بهداشت در خصوص ضرورت تولید و تامین اقلام بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا، این وزارتخانه در گام نخست همه ظرفیت‌های صنعتی کشور در این بخش را مورد بررسی قرار داد و ظرفیت بسیار مناسبی در دوخت ماسک و تولید لباس های پروتکشن با قابلیت محافظت بالا و مورد تایید سازمان غذا و دارو فعال شده است.

به گزارش تارگت زالو، مهدی صادقی نیارکی در حاشیه بازدید از یک شرکت تولیدی لباس پزشکی و ماسک در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری انجام شده و اعلام همکاری مناسب بخش‌های مختلف صنعتی و صنفی کشور، ظرفیت های موجود کاملاً فعال شده و شاهد آن هستیم که در واحدهای عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نساجی و پوشاک کشور که عمدتاً برندهای معتبر کشور به حساب می آیند، امکان تولید ۴۰ هزار دست لباس پزشکی در حال مهیا شدن است.

وی تاکید کرد: تولیدات این واحدها دارای کیفیت بسیار مناسب و محصولات آنها صادرات محور است؛ لذا وزارت صنعت، معدن و تجارت از این واحدها درخواست کرده تمام توان خود را بسیج کنند و انصافاً هر یک از این واحدها نیز با جدیت و با تمام ظرفیت خود پای کار آمده اند.

صادقی نیارکی اضافه کرد: برای پیگیری مسائل مرتبط با این حوزه، یک ستاد متمرکزی در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شده و همچنین پارچه کوت شده با پلی اتیلن که نقش حفاظتی برای کادر درمانی دارد از یک مرجع واحد در اختیار کارگاه‌های مربوطه قرار می گیرد و تولیدات نهایی به وزارت بهداشت و درمان تحویل داده می شود.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سرپرست معاونت امور صنایع این وزارتخانه تصریح کرد: گام بزرگی در این بخش برداشته شده و با توجه به قیمت تمام شده این محصولات شاهد هستیم که این واحدها دنبال درآمدزایی خاص و یا منفعت اقتصادی از این بخش نیستند و صرفاً دستمزد کارگران را که در پایان سال و در ایام تعطیل در این واحدها مشغول به کار هستند را مورد توجه قرار داده اند.

صادقی نیارکی ادامه داد: در مجموع یک سازماندهی مناسب در این بخش به وجود آمده و تولید مواد اولیه، تولید کالاهای واسطه ای و محصول نهایی جهت تحویل به وزارت بهداشت، روند اصولی به خود گرفته و با توجه به هماهنگی انجام شده با سازمان غذا و دارو، همه تلاش ما بر این محور است این کالاها در اسرع وقت تولید و تامین شوند.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد: اولین قرارداد تولید لباس پزشکی با این روش به تعداد ۱۵ هزار عدد در روز منعقد شده و مقدمات تولید روزانه ۴۰ هزار عدد در حال آماده‌سازی است.

صادقی نیارکی گفت: هم اکنون تولیدات صنعتی ماسک در سطح کشور به طور روزانه بیش از ۷۰۰ هزار عدد است و با فعال سازی ظرفیت‌های مشابه با همین واحدها در کارگاه‌های صنفی کشور و در سطح استان‌ها، تولیدات این بخش به رقم قابل توجهی در روز ارتقا می‌یابد.

وی ادامه داد: در همین یک واحد تولیدی به طور متوسط در روز برای تولید ۴۰۰ هزار عدد ماسک، برش شده و به واحدهای مختلف جهت دوخت ارسال می شود.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: در بخش ساخت ماشین آلات نیز گروه‌های ویژه‌ای را فعال کردیم و به عنوان نمونه اخیراً دو ماشین در استان اصفهان وارد چرخه تولید شدند و قرارداد ساخت چند ماشین دیگر نیز منعقد شده و حداکثر تا سه هفته آینده پس از تکمیل تحویل واحدهای بهره بردار می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code