تاکید رئیس سازمان صمت بر استفاده از قوه قهریه در مقابل متخلفان

تارگت زالو/قم رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: برای تعطیلی و پلمب واحدهای صنفی غیر ضرور باید به یک قوه قهریه مانند نیروی انتظامی متوسل شد.

محمود سیجانی در جلسه فوری کمیته ارزیابی، نظارت و بازرسی بسیج ملی مبارزه با کرونا که در شامگاه جمعه در تالار معصومیه فرمانداری استان قم برگزار شد، عنوان کرد: هم اکنون مهم ترین مسئله تعطیلی تمام مغازه ها و مراکز خرید غیر ضرور مایحتاج مردم  است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تا کنون 80 درصد مغازه‌ها و مراکز تعطیل شده اند اما بخشی هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهند و نهایت اقدام سازمان صمت برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا مبنی بر تعطیلی مراکز خرید صرفا تذکر و اخطار است.

وی با اشاره به نقش موثر نیروی انتظامی در خصوص تعطیلی واحدهای صنفی عنوان کرد: برای تعطیلی و پلمب واحدهای صنفی غیر ضرور باید به یک قوه قهریه مانند نیرو انتظامی متوسل شد.

سیجانی در ادامه از پلمپ 6واحد تا ظهر امروز خبر داد و افزود: صدا و سیمای استان نیز اقدام به تهیه گزارش از این اقدامات نماید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در خصوص تعطیلی مراکز خرید خاطر شان کرد: اولویت اصلی در تعطیلی مراکز بزرگ تجاری و اصنافی است که ضرورتی مبنی بر فعالیت شان نیست.

سیجانی در خصوص حمایت از کسب و کار نیز عنوان کرد: تا کنون 16سایت فروش اینترنتی در استان شروع به فعالیت نموده‌اند.

وی هچنین بااشاره به تکلیف اصلی وزارت صمت در خصوص تامین اقلام بهداشتی تصریح کرد: تا کنون 4واحد تولید ماسک در استان مشغول به فعالیت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code