تقدیر جامعه مدرسین از مدافعان سلامت

تارگت زالو/قم رئیس جامعه مدرسین در بیانیه‌ای از جامعه پزشکی، درمانی و مدفعان سلامت تقدیر کرد.

به گزارش تارگت زالو در نامه رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه در تقدیر از مدافعان سلامت جامعه آمده است: ” بسم الله الرحمن الرحیم یَا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَکَارِهِ، وَ یَا مَنْ یَفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ.
شیوع ویروس واگیردار کرونا در کشور و ابتلای شماری از هم‌وطنان به این ویروس جدید و جان‌باختن تعدادی از اقشار مختلف مردم  عزیز موجب حزن  و اندوه شده است. در این میان، ایثار و همدلی مؤمنان و همراهی با مجاهدت‌های شبانه‌روزی پزشکان، پرستاران و کارکنان در مراکز درمانی صحنه‌هایی زیبا و پرافتخار در کشور رقم زده است.

جامعه مدرسین حوزه  علمیه قم ضمن قدردانی از همة ایثارها و مجاهدت‌های مردم و مسئولان و کادر بهداشت و سلامت کشور نکاتی را یادآور می‌شود:
1- در این موقعیت حساس و خطیر، لازم است به پیروی از رهبری معظم انقلاب دام ظله العالی و مراجع عظام تقلید دامت برکاتهم، همه با دقت و تعهد کافی به  توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه مسئولان کشور عمل کنیم که از جمله توصیه‌های مهم رعایت بهداشت فردی، ماندن در منزل، و اجتناب از سفر است.
2- لازم است مسئولان محترم اجرایی مانع تخلف مفسدان اقتصادی و محتکران  شوند و مسئولان محترم قضایی متخلفان را بدون اغماض تحت پیگرد قانونی قرار دهند تا تأمین امکانات پیشگیری و درمان برای مردم به‌ویژه مناطق کم‌برخوردار با مشکل مواجه نشود.
3- نیروهای دفاعی کشور، با تمام توان به کمک مردم و دولت بشتابند و با ثبت و تحلیل تجربیات مبارزه با این آسیب ویروسی ظرفیت ایمن‌سازی کشور را در مواجهه با بحران‌های مشابه به سطح مطلوب افزایش دهند.
4- جامعه مدرسین حوزة علمیة قم صمیمانه شاکر و قدردان طلاب عزیزی است که با سازماندهی در گروه‌های جهاد سلامت  و حضور شبانه‌روزی خود عاشقانه و شجاعانه به میدان مبارزه و کمک به نظام سلامت شتافتند،جان خود و خانواده هایشان را در معرض خطر جدی قرار داده اند  و الگویی شایسته در انجام این حسنه پدید آوردند.
خاضعانه از خداوند متعال توفیق و سعادت همة مجاهدان سلامت و خادمان خستگی ناپذیر حوزه درمان را خواستاریم و از حضرتش عافیت و سلامتی کامل همة بیماران را مسئلت داریم.
پروردگارا ،درگذشتگان را مشمول رحمت و مغفرت بی‌کران خود گردان و به بازماندگان صبر و اجر عطا فرما و هرچه سریع تر این بلای عمومی را از امت اسلامی رفع‌کن.”

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code