تمایل مبتلایان به سرطان به استفاده از طب گیاهی و جایگزین

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که یک سوم از مبتلایان به سرطان بدون اطلاعِ پزشک خود از داروهای گیاهی یا طب مکمل و جایگزین استفاده می‌کنند.

به گزارش تارگت زالو، متخصصان آمریکایی در بررسی که به تازگی انجام داده‌اند، دریافتند حدود یک سوم از مبتلایان به سرطان از داروهای گیاهی، ماساژ درمانی یا دیگر روش‌های جایگزین استفاده می‌کنند. هرچند بسیاری از آنان این موضوع را از پزشک خود مخفی نگه می‌دارند.

به گفته متخصصان علوم پزشکی، هیچ دلیل علمی وجود ندارد که نشان دهد درمان‌های جایگزین می‌توانند در روند بهبود مبتلایان به سرطان تاثیر مثبت داشته باشد. اگرچه، ممکن است برخی از این روش‌های درمانی کیفیت زندگی بیمار را بهبود دهند اما داروهای گیاهی و برخی رژیم‌های غذایی خاص می‌توانند با داروهای تجویزی تداخل داشته و از اثربخشی آن‌ها بکاهد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، همچنین در بررسی دیگری که اخیرا انجام گرفته، آمده‌ است: آن دسته از بیماران مبتلا به سرطان که از روش‌های درمانی جایگزین استفاده می‌کنند دو برابر بیشتر احتمال دارد بر اثر این بیماری‌ جان خود را از دست بدهند و عمدتا به این خاطر که از انجام بخشی یا تمام توصیه‌های درمانی خود امتناع می‌کنند.  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code