حضور ۸۰ روانشناس و مشاور در کمپ آسیب‌دیدگان سیل در گلستان

دکتر بهرام بختیاری سعید، رئیس شورای استان گلستان در پیامی به دکتر محمد حاتمی، ریاست سازمان از حضور ۸۰ روانشناس و مشاور در یاری رساندن به آسیب دیدگان ناشی از سیل در استان گلستان خبر داد.

به گزارش تارگت زالو، در این پیام آمده است: با یاری خداوند متعال و با همکاری و همدلی همه سازمان های یاری رسان در حوزه سلامت روان، از امروز یکشنبه ۱۱ فروردین سال جاری، کار غربالگری آسیب دیدگان در حرکتی هماهنگ و منسجم و با نظارت و همکاری شورای استانی سازمان نظام در گرگان آغاز می شود.

این اقدام پس از جلسه رئیس شورای استانی با دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل بهزیستی و هلال احمر استان گلستان صورت گرفت ضمن آنکه ۸۰ نفر از روانشناسان و مشاوران داوطلب در گروه های ۲ نفره در قالب ۴۰ تیم در این طرح شرکت خواهند داشت.

با درخواست رئیس شورای استان گلستان و موافقت استانداری و با همکاری سپاه از ورود افراد غیر متخصص و بدون صلاحیت در حوزه سلامت روان به کمپ ها جلوگیری به عمل آمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، ضمنا با توجه به هماهنگی های به عمل آمده، پروتکل مداخله در بحران توسط شورا تهیه و در اختیار سازمان ها و کارشناسان حوزه سلامت روان قرار گرفت تا به صورت منسجم و بر اساس این بسته آموزشی اقدام گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code