خدمات سواره تستِ کرونا در چند کشور جهان

شهر کوچک “گروس-گراو” در آلمان برای انجام تست‌های تشخیص کروناویروس خدمات سواره راه‌اندازی کرده است.

به گزارش تارگت زالو، این خدمات سواره با هدف به حداقل رساندن تماس بیمار و کادر پزشکی با دیگر افراد طراحی شده و بدین صورت است که فرد مشکوک به ابتلا با خودروی شخصی به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی مراجعه کرده و بدون پیاده شدن از اتومبیل، تست کرونا از وی گرفته می‌شود.

مدیر پزشکی بیمارستان منطقه “گروس-گراو” آلمان این خدمات سواره را راه‌حلی فوق‌العاده برای مقابله با کروناویروس دانسته است.

از هفته گذشته افراد مشکوک توانسته‌اند به صورت تلفنی با پزشک مشورت کرده و افرادی که پزشک تشخیص داده، برای انجام تست کروناویروس با اتومبیل خود در ورودی بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی متوقف می‌شوند.

این افراد پس از رسیدن به بیمارستان در پارکینگ ورودی توقف کرده و یک پزشک مجهز به سر تا پا لباس محافظ، تست کروناویروس را از آن‌ها می‌گیرد. سپس دهان و بینی بیمار ضدعفونی شده و شیشه‌های خودرو بسته شده و بیمار به خانه بازگردانده می‌شود.

نمونه‌های گرفته شده از این افراد به آزمایشگاهی فرستاده می‌شود که در مدت ۲۴ ساعت نتیجه آن مشخص شده و به صورت تلفنی به بیمار اطلاع داده می‌شود. تاکنون از ۳۲ تستی که در “گروس-گراو” انجام شده، هیچ‌یک مثبت اعلام نشده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، چنین خدمات سواره آزمایشگاهی در شهرهای دیگر آلمان و کشورهای دیگری از جمله کره جنوبی، ایالات متحده و انگلیس نیز راه‌اندازی شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code