خطر CO2 در فضای سرپوشیده برای سلامتی

کارشناسان هشدار دادند: سطح کربن دی اکسید (CO2) موجود در فضاهای بسته و سرپوشیده می‌تواند برای سلامت خطرناک باشد.

به گزارش تارگت زالو، سطح کربن دی اکسید موجود در فضاهای بسته می‌تواند بر قدرت تفکر تأثیر گذاشته و حتی خطرات جدی‌تری را متوجه سلامتی کند.

در حالیکه آلاینده‌های هوا از قبیل ذرات معلق و اکسید نیتروژن موضوع بسیاری از تحقیقات بوده، مطالعات بسیار محدودی در مورد تاثیر کربن دی اکسید بر سلامت انجام گرفته است. هرچند نویسندگان مطالعه اخیر معتقدند تحقیقات فزاینده‌ای در حال انجام است که نشان می‌دهد سطحی از کربن دی اکسید در اتاق خواب، کلاس درس و دفتر کار وجود دارد که با تاثیرات مضر روی سلامتی از جمله اثرگذاری بر عملکرد قدرت شناختی همراه است.

یکی از محققان این مطالعه از دانشگاه ویسکانسین-مدیسون در آمریکا گفت: شواهد کافی برای نگرانی وجود دارد اما به اندازه‌ای که هشدار دهنده باشد، نیست. هرچند فرصتی برای تلف کردن وجود ندارد.

در این مطالعه محققان ۱۸ مطالعه با موضوع سطح کربن دی اکسید که انسان در معرض آن قرار دارد و تاثیر آن بر سلامت حیوانات و انسان‌ها را مورد توجه قرار دادند.

پیش از این، این باور وجود داشت که سطح کربن دی اکسید در صورتی که حداقل به ۵۰۰۰ بخش در میلیون برسد می‌تواند بر سلامت انسان اثر بگذارد اما نتایج تحقیقات جدید حاکی از آن است که سطح کربن دی اکسید حتی اگر به میزان ۱۰۰۰ بخش در میلیون باشد برای سلامتی خطرناک است حتی اگر میزان قرار گرفتن در معرض آن تنها برای ساعتی محدود باشد.

به گزارش روزنامه گاردین، محققان اظهار داشتند: محیط‌های داخلی بیشتر نگران کننده هستند زیرا افراد حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد از زمان خود را در این فضاها سپری می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code