معاون تحقیقات وزیر بهداشت، نایب رییس کمیته ملی مدیریت سرطان شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی دکتر ملک‌زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت را به عنوان نایب رئیس کمیته ملی مدیریت سرطان منصوب کرد.

به گزارش تارگت زالو، در حکم دکتر سعید نمکی خطاب به دکتر ملک‌زاده آمده است: «نظر به اهمیت سرطان به عنوان طیفی از بیماری‌های گسترده، افزایش به‌روز آن در طی سال‌های آینده و اثرات اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن و با توجه به ارتقای ساختاری اداره سرطان و تشکیل “دبیرخانه ملی مدیریت سرطان” (نامه شماره 954/700 مورخ 12/3/1398) و مطابق پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و منابع (نامه شماره 2052/212 مورخ 2/11/1396) از جنابعالی به عنوان نایب رئیس کمیته ملی مدیریت سرطان انتظار می‌رود به منظور مدیریت هماهنگ و یکپارچه این بیماری در سطح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدامات زیر را با هماهنگی معاونت‌های ذیربط و در جهت اجرای “برنامه ملی مدیریت سرطان” (مطابق سند پیوست) در دستور کار قرار دهید.

1- به منظور تسریع در فرایندهای مدیریتی، افزایش اثربخشی تصمیم‌ها و هم‌افزایی اقدامات معاونت‌های مختلف، “دبیرخانه ملی مدیریت سرطان”، سیاستگذاری، راهبری و اجرای “برنامه ملی مدیریت سرطان” و وظایف و اختیارات معاونت‌های مختلف را در این زمینه و زیر نظر معاون مربوطه برعهده خواهد داشت.

2- تامین اعتبار و بودجه مورد نیاز برنامه‌ها، تامین فضای فیزیکی، تنظیم تشکیلات اداری و تامین نیروی انسانی (با استفاده از پست‌های اداره سرطان و دیگر پست‌های سازمانی موجود به‌ویژه در معاونت‌های بهداشت، درمان و تحقیقات و فناوری) بر عهده معاونت توسعه مدیریت و منابع خواهد بود. در همین زمینه لازم است معاونت‌های بهداشت، درمان و تحقیقات و فناوری، نیروی انسانی موجود را در اختیار دبیرخانه قرار دهند.

3- به جز فرایندهای مدیریتی و برنامه‌ریزی معمول که توسط “دبیرخانه ملی مدیریت سرطان” و با هماهنگی مستقیم با معاونین مربوطه صورت می‌گیرد، “کمیته راهبری” برنامه ملی مدیریت سرطان با حضور معاونان بهداشت، درمان، توسعه مدیریت و منابع، نایب رئیس کمیته ملی و رئیس دبیرخانه (دبیر کمیته ملی مدیریت سرطان) هر یک تا دو ماه تشکیل و گزارش آن به اینجانب اعلام شود. دعوت سایر معاونان بر اساس نیاز و موضوعات مطروحه در جلسات کمیته راهبری و توسط دبیرخانه صورت گیرد.

4- به منظور ارائه گزارش پیشرفت و استفاده از نظرات سایر معاونان و اعضای “کمیته ملی مدیریت سرطان” به دعوت نایب رئیس کمیته و با حضور  اینجانب هر سه تا چهار ماه تشکیل شود».

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code