نقش موثر مراکز مشاوره دانشگاه‌ها در تقویت سواد سلامت

مدیرکل دفتر و مشاوره سلامت وزارت علوم بر ضرورت تقویت سواد سلامت در دانشگاه‌ها با استفاده از ظرفیت مراکز مشاوره تاکید کرد و گفت: در این راستا باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مراکز بهداشت و درمان و مشاوره دانشگاه‌ها کمک بگیریم.

به گزارش تارگت زالو، دکتر منصوره السادات صادقی در شصت و پنجمین گردهمایی معاونان دانشجویی ضمن تاکید بر مشارکت و حمایت دانشگاه‌ها از مراکز مشاوره و مراکز بهداشت و درمان هدف این مراکز را ارتقای سلامت دانست و گفت: با راه‌اندازی طرح ارتقای سلامت روانی اجتماعی و درگیر کردن تمام بخش‌های درون و برون‌دانشگاهی گام موثر و منسجمی برای ارتقای سلامت روانی اجتماعی و جسمانی دانشجویان برداشته خواهد شد.

وی همچنین بر استفاده از نیروهای همیار سلامت روان و بهداشت بعنوان سرمایه‌های اجتماعی تاکید کرد و افزود: اقدامات دفتر مشاوره و سلامت در کاهش آسیب‌های اجتماعی روانی و نیز ارتقای سلامت روانی اجتماعی و همچنین افزایش نشاط و امید در دانشجویان تاثیر دارد.

صادقی همچنین راه‌اندازی کمپین‌های سلامت روانی، برگزاری استارتاپ‌های سلامت روانی اجتماعی، برگزاری مسابقات دومینو، برگزاری مناسبت‌های مختلف از جمله هفته سلامت روان و خودمراقبتی و … را از جمله فعالیت‌های ایجاد کننده جریان سیال دانشجویی و ایجاد نشاط در دانشجویان دانست.

مدیرکل دفتر و مشاوره سلامت سازمان امور دانشجویان با تاکید بر بهداشت، ایمنی و محیط زیست بر لزوم ارتقای سواد HSE در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: چهارمین همایش کشوری کانون همیاران سلامت روان که در اصفهان با حضور ۲۵۰ همیار برگزار شد و هم‌اکنون با حدود ۴۰۰ کانون همیار سلامت روان که حدود ۱۷ هزار عضو دارند، می‌توان زمینه را برای ارتقای سواد سلامت جامعه دانشگاهی ایجاد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code