آغاز پویش سراسری رحمت به یاد جانباختگان کرونا و شهدای سلامت

دبیر پویش سراسری رحمت از آغاز این پویش و قرائت قرآن و ختم صلوات به یاد جانباختگان کرونا و شهدای سلامت تا پنجشنبه آخر سال خبر داد.

به گزارش تارگت زالو، علی حیدری در این باره اظهار کرد: یک سال پس از شیوع ویروس کرونا که جان بیش از ۶۰ هزار نفر از هموطنان عزیز و ده‌ها مدافع سلامت را گرفت، مردم ایران در یک حرکت گسترده فرهنگی و معنوی آیات نورانی قرآن کریم و هزاران شاخه گل صلوات را نثار درگذشتگان کرونا و شهدای مظلوم سلامت می‌کنند.

وی ادامه داد: شرایط کرونایی و ضرورت رعایت پروتکل‌ها ازجمله فاصله‌گذاری اجتماعی سبب شد که امکان برگزاری مجالس ترحیم و بزرگداشت برای درگذشتگان کرونا و دیگر کسانی که در طول یک سال گذشته از دنیا رفته‌اند، وجود نداشته باشد. از این‌رو قرار شد که در طول یک هفته از روز پنجشنبه (۲۱ اسفند) مقارن با مبعث رحمه للعالمین تا پنجشنبه آخر سال که طبق یک سنت حسنه روز بزرگداشت درگذشتگان است، مردم خداجو در سراسر ایران اسلامی اقدام به قرائت قرآن و ختم صلوات و اهدای ثواب آن به روح درگذشتگان به‌ویژه درگذشتگان کرونا و شهدای مدافع سلامت کنند.

به گفته دبیر پویش سراسری رحمت، این پویش به ابتکار موسسه خیریه امدادگران عاشورا و همکاری و همراهی شبکه‌های مختلف رسانه ملی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری دیگر نهادهای فرهنگی و رسانه‌ای برگزار خواهد شد.

حیدری در پایان با دعوت از همه اقشار جامعه به‌ویژه جوانان برای حضور در این پویش معنوی تصریح کرد: تمامی مردم می‌توانند از روز پنجشنبه (۲۱ اسفند) مقارن با عید مبعث پیامبر اعظم (ص) تا پنجشنبه ۲۸ اسفند مقارن با میلاد باب الحوائج ابالفضل العباس(ع) با مراجعه به سایت iporse.ir در این حرکت فرهنگی سهیم و از حال خوب و نشاط معنوی این پویش بهره‌مند شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *